تبلیغات
نماز - مطالبی درباره نماز
جمعه 29 اردیبهشت 1391  08:55 ب.ظ
توسط: ن غ

سهل انگاران نماز


این دسته مسلمانانی هستند که نماز را قبول دارند ولی گاهی اقامه و زمانی ترک می کنند . اینان سخت ترین عذاب را پس از دسته ی گذشته دارند چنان که خدواند متعال می فرماید : « فخلف من بعدهم خلف أضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا » ؛ (1) بعد از آنها فرزندان ناشایسته ای روی کار آمدند که نماز را ضایع کردند و پیروی از شهوات نمودند و به زودی جایگاهی را در جهنم به نام « غی » ملاقات خواهند کرد [ که عذابش از « سقر » کمتر ولی از بقیه ی جاهای جهنم است بیشتر است ].
 
 
 
//////////////////////////////
 
جاهلان و قاصران نماز
 
 
/////////////////
 

آثار سبک شمردن نماز


روزی فاطمه زهرا ، صدیقه کبری(سلام لله علیها) از پدر گرامی خویش سوال کرد: پدرجان مردان و زنانی که نماز خود را سبک می شمارند چه عذاب و عقوبتی دارند؟ رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: دخترم! هر زن و مرد مسلمانی که نماز خود را سبک و کوچک بشمارد، خداوند او را به پانزده بلا گرفتار می کند: شش بلا در دنیا، سه بلا هنگام مرگ، سه بلا در عالم قبر و سه بلای دیگر هنگامی که روز قیامت از قبر برانگیخته می شود.
 
 
///////////////
 
 
 
//////////////
 
 
شدت عذاب آخرت (عرفان روح الله 9)

کسی که ترک کننده نماز را به دادن طعامی یا لباسی یاری کند، مثل این است که هفتاد پیغمبر را کشته ، که اول آنها آدم ، و آخر آن ها محمد (صلی الله علیه و آله ) است

 

///////////////

 

نماز
كسانی كه به نماز به عنوان تكلیف و خواست الهی بی توجهی كنند و آن را كوچك بشمارند خداوند نیز به خواسته‏ ها و اعمال آنان توجهی نخواهد داشت.

امام صادق ـ علیه السلام ـ می ‏فرماید: «من تهاون بصلاته من الرجال و النساء ابتلاه الله بخمس عشره خصله...الثانیه یضیق علیه قبره و الثالثه تكون الظلمه فی قبره... ؛ هر زن و مردی كه به نمازش بی‌اعتناء باشد خداوند او را به پانزده چیز مبتلا می سازد... و قبر بر او تنگ و تاریك می گردد.»

 

////////////////

 

نماز ستون خیمه دین است و امام صادق (ع) نماز را مرز ایمان و کفر دانسته است. بنابر این، اگر کسی بخواهد خیمه ایی به نام دین را برپا کند، باید همواره در اندیشه تیرک اصلی و ستونی باشد که دین بدان استوار می‌گردد. 
 
/////////////////
 
 
ادامه مطالب بالا در
 
http://shokouheniayesh.blogfa.com/cat-22.aspx
 
 
 
 
 
 
 


  • آخرین ویرایش:-